הבונה שיפוצים לוגו

למה לא כדאי לכם לעבוד עם קבלן שיפוצים לא רשום?

לקוחות ממליצים

למה לא כדאי לכם לעבוד עם קבלן שיפוצים לא רשום?
שיפוץ בית קומפלט 1

שיפוץ בית קומפלט

שיפוץ בית קומפלט, צבע, ריצוף, בניית פרגולת עץ
עבודות גבס

עבודות גבס

תהליך עבודות גבס בארבעה שלבים

שיפוץ גן ילדים

גירוד טיח ישן וישום שליכט צבעוני

הגיע הרגע שבו החלטתם על שיפוץ. בין אם מדובר על שיפוץ בית, ובין אם מדובר על שיפוץ בבית העסק כאשר מדובר על החלטה כל כך חשובה אסור לתת לשום גורם להפריע ביניכם לבין הבחירה המושכלת ביותר שאמורה להתמקד בראש ובראשונה בבטיחות שלכם ובביטחון.

ההחלטה על שיפוץ הבית או העסק מגיעה לרוב עם אפשרויות בחירה רבות, ואחת המכריעות ביותר היא בחירת קבלן שיפוצים. העסקת קבלן לא רשום עלולה להוביל לבעיות וסיכונים רבים. במאמר זה נדגיש עבורכם את החשיבות הגבוהה בעבודה עם קבלן שיפוצים שהינו רשום, ומה למעשה קורה אם אתם לא עושים זאת. כי הבטיחות היא הדבר החשוב ביותר עבורכם.

8 סיבות לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום ולא לוותר על כך

בכל נושא בו אנחנו בוחרים אנשי מקצוע בין אם מדובר באיש מקצוע המטפל בחשמל ובין אם מדובר בטכנאי לתיקון מזגנים אנחנו מעוניינים לדעת שהאדם שאנחנו שוכרים הוא הטוב ביותר למשימה. נרצה תמיד לדעת שהוא מוסמך, מוכשר, עמד במבדקים המחמירים ביותר ולפני הכל, דואג לבטיחותכם ולבטיחותו שלו. לכן הבחירה בקבלן שיפוצים חייבת להיות על אותו המשקל. קבלת חוות דעת, ביקורות, שיחות עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה וההבנה שהאדם שמולכם הוא פורמלית מוסמך ומוכשר לביצוע המשימה.

בבואכם לשכור קבלן שיפוצים, המשמעות היא לשכור אדם שהביטחון שלכם נמצא בידיו ולכן הבחירה חייבת להיעשות באופן מאד מדויק ועם בדיקה מוקפדת ועמוקה של אנשי המקצוע שאתם שוכרים. יש חשיבות גבוהה לכך שלא תתפשרו כאן ואילו במעט על המיומנות, הכישרון, והיכולות של איש המקצוע. חשוב אם כן לשים לב לפרמטרים הבאים:

התאמה לדרישות החוק

בראש ובראשונה, עבודה עם קבלן שיפוצים רשום מבטיחה עמידה בחוקים ובתקנות המקומיים. קבלנים לא רשומים עשויים שלא לעמוד בתקנים הנדרשים, מה שיוביל לסיבוכים משפטיים בהמשך.

בקרת איכות

קבלנים רשומים בדרך כלל מחויבים בסטנדרטים ספציפיים על ידי גופים רגולטוריים. תקנים אלה יכולים להבטיח עבודה איכותית, בעוד שקבלנים לא רשומים עשויים שלא להציע את אותה רמת ביטחון.

ביטוח ואחריות

קבלן שיפוצים שהינו רשום בדרך כלל נושא בביטוח מתאים לכיסוי תאונות או נזקים במהלך הפרויקט. העסקת קבלן שאינו רשום עלולה לחשוף את בעל הנכס לסיכונים והתחייבויות פיננסיות מיותרות.

שיקולים אתיים

עבודה עם קבלן לא רשום ברשם הקבלנים עלולה לעודד שיטות עסקיות לא אתיות. קבלנים כאלה עלולים לעסוק בעבודות נמוכות או אפילו בפעילויות הונאה, תוך פגיעה במוניטין הכולל של התעשייה.

אבטחת איכות

קבלנים רשומים חייבים לפעול לפי כללים ותקני איכות ספציפיים. אבל קבלן שאינו רשום זה לא משחק, אל תקחו בקלילות את הנושא הזה כי הבטיחות שלכם היא הדבר החשוב ביותר.

ביטוח ואחריות

תארו לעצמכם שצינור מתפוצץ במהלך השיפוץ. אם יש לכם קבלן רשום, יש לו ביטוח שיכסה את זה. לא רשום? ובכן, נחשו מי יכול לשלם את החשבון הזה? כן, זה יכול להיות אתם. המסקנה היא שכאשר אין אחריות פורמלית, אין אחריות בכלל.

אתיקה

לעבוד עם קבלן לא רשום הורס גם את עניין האתיקה. חשוב שיהיה יישור קו, חוקים ברורים ורשמיים, משמעת, וכבוד הדדי. קבלן שהינו רשום ידע לכבד את כל הגבולות.

למרות שהפיתוי לשכור קבלן לא רשום עלול להיות חזק מכם, במיוחד אם המחיר נראה אטרקטיבי, יש לשקול ברצינות את הסיכונים המשפטיים, הפיננסיים, וכמובן גם את איכות העבודה שעלולה להיפגם משמעותית. כדאי לבחור בקבלן שיפוצים מוסמך ורשום כדי להבטיח פרויקט שיפוצים מוצלח ותואם לחוק.

איך למצוא את הקבלן הנכון לכם

שיפוצים יכולים להיות הרפתקה מרגשת, אבל לפני שאתם צוללים לתוך עולם הצבע, האריחים והאביזרים, יש החלטה מכרעת אחת שיכולה לעשות או לשבור את חלום השיפוץ שלכם, בחירת הקבלן הנכון. לא כל הקבלנים דומים. יש הבדל גדול בין קבלן שיפוצים שהינו רשום לקבלן שלא רשום בפנקס הקבלנים.

כאשר אתם מתחילים בחיפוש אחר הקבלן המתאים לכם, חשוב לבדוק היטב עם חברים, קולגות, משפחה או כל מי שדעתם נחשבת בעיניכם. דאגו גם לשוחח עם לקוחות קודמים או לקוחות הווה ולקבל תמונה מלאה לגבי השירות, המקצועיות, יחסי האנוש ובטיחות העבודה. גם מהירות הביצוע חשובה, כמו גם ענייני ביטוח ואחריות.

תנו מקום לחיבור, לכימיה ביניכם לבין אנשי המקצוע ולתחושת הבטן. זו תעיד עבורכם על הרבה מאד, ויש להקשיב היטב למה שאתם מרגישים מאנשי המקצוע. לא אחת אלו ההכרעות החשובות ביותר הנעשות ויש להן השלכות ארוכות טווח על תוצאות התהליך.

4 דברים שעלולים לפתות אתכם לשכור קבלן לא רשום והסיבות שלא כדאי לכם

כולנו יודעים שבכל סיטואציה בחיים תמיד יש את הרגע הזה שיש קול קטן שלוחש לנו למה כדאי לנו קצת להחליק על החוקים, להעלים עין ולשבור חוק זה או אחר שקבענו לעצמנו. כאשר מדובר על קבלן שיפוצים, העלמת העין הרבה יותר מסוכנת ממה שבנושאים אחרים. הנה 4 דברים שעלולים לפתות אתכם לבצע את הצעד הזה, והתוצאה שלהם שתגרום לכם להבין שפשוט אסור לכם לעשות זאת:

הנחה כלכלית משמעותית

מה שעולה בזול, עלול לעלות לכם ביוקר אחרי כן. אתם אולי תקבלו הנחה במקום ובאותו רגע, אבל הבעיות המשפטיות והעבירות על החוק, כמו גם תיקונים של תקלות שאינן בטיחותיות וחלילה סכנת חיים שעלולה לקרות בשל כך.

אל תתעצלו לבדוק רישום

אם שמעתם שהקבלן רשום או סיפרו לכם, וודאו גם בעצמכם. כאשר אתם בודקים בעצמכם את כל הפרטים התחושה היא לא רק טובה יותר, אלא הביטחון גם.

עבודות קטנות, נזק גדול

עבודות שיפוץ קטנות, גם הן מחייבות קבלן שיפוצים שהוא רשום. מעבודות קטנות שיש להן פגם ואילו הקטן ביותר ברמה הבטיחותית עלולים להיווצר נזקים גדולים שמביאים לחבויות כלכליות ואף נזקים בגוף וברכוש.

המליצו לכם ולא נעים לכם

גם אם החבר הכי טוב שלכם, או אחד מבני המשפחה המליץ לכם על הקבלן אך הוא אינו רשום עדיין "לא נעים" הוא לא חלק מהמשוואה. כאשר מדובר בבטיחות שלכם גם המלצה מהחבר הכי טוב או ממשפחה חייבת להיבדק לעומק, ואין רישום פורמלי, אין שום סיבה שתשכרו את איש המקצוע.

שאלות ותשובות בנושא קבלנים רשומים ולא רשומים

מהן ההשלכות המשפטיות של העסקת קבלן שאינו רשום בפנקס הקבלנים?

ההשלכות המשפטיות יכולות לכלול קנסות, עונשים ופעולות משפטיות אפשריות. זה גם עלול להפריע למכירה עתידית של הנכס עקב אי עמידה בתקנות המקומיות.

מדוע בעל בית צריך לתת עדיפות לעבודה עם קבלן שיפוצים מוסמך ורשום?

קבלן רשום בדרך כלל עומד בסטנדרטים של התעשייה, עומד בחוקים המקומיים, נושא בביטוחים הדרושים ומציע אבטחת איכות, ובכך מספק שקט נפשי לבעל הבית.

איך אפשר לוודא האם הקבלן רשום?

בדרך כלל אפשר לאמת את רישום הקבלן דרך אתר האינטרנט או דרך הגוף המנהל את פנקס הקבלנים.

האם תחסכו עלויות כלכליות על ידי שכירת קבלן לא רשום?

אמנם זה נראה שאם תשכרו קבלן לא רשום תחסכו כסף מראש, אבל הסיכונים הפוטנציאליים, ההתחייבויות והעלויות ארוכות הטווח עשויים לעלות בהרבה על החיסכון הראשוני.

שתפו:

צרו קשר