הבונה שיפוצים לוגו

סדקים בקיר – טיפול בסדקים במחיר נוח

לקוחות ממליצים

סדקים בקיר
שיפוץ בית קומפלט 1

שיפוץ בית קומפלט

שיפוץ בית קומפלט, צבע, ריצוף, בניית פרגולת עץ
עבודות גבס

עבודות גבס

תהליך עבודות גבס בארבעה שלבים

שיפוץ גן ילדים

גירוד טיח ישן וישום שליכט צבעוני

סדקים בקיר –  חשוב לטפל בהם

כולם, כולל כולם, חווים סדקים בקיר שהופכים את מראה הקירות בבית או במשרד לישנים ולא מטופלים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שסדקים אלו הם לא גזירת גורל ואפשר בהחלט לתקן אותם. זאת באמצעות אנשי המקצוע המתאימים, וגם קצת מיומנות, יכולת וסבלנות.

הבונה שיפוצים שמחים להעניק לכם מדריך קצרצר על איך לטפל בסדקים בקירות. בלי להסתבך יותר מדי כמובן.

ממה נוצרים סדקים בקירות

הסיבה השכיחה ביותר לכך שנוצרים סדקים בקירות היא למעשה הצטמקות והתרחבות של בלוקים. אלו מצטמקים ומתרחבים בשל שינויים בטמפרטורה.

בגלל ההצטמקות וההתרחבות, ישנה התנתקות של אותן שכבות שמרכיבות את הקיר, וכך נוצרים להם סדקים בקיר המהווים הפרעה אסתטית וגם בטיחותית.

סיבות נוספות יכולות להיות בשל תזוזות המבנה, שקיעת יסוד, תנועת קרקע, מקצועיות נמוכה של אנשי המקצוע. יסודות לקויים מלכתחילה בניה על קרקע שאינה יציבה מראש, ועוד.

מהם הנזקים שסדקים בקירות עלולים לעשות

על פי הבונה שיפוצים סדקים בקיר אפשר למיין למספר רמות נזק וסוגים:

 • ישנם אלו הגורמים לנזק המסכן את יציבות הבניין, ומהווה סכנה להתמוטטות.
 • יש סדקים שאינם מהווים סכנה אך מפריעים לתפקוד הבניין.
 • וכמובן גם סדקים הגורמים אך ורק לנזקים אסתטיים בלבד לבניין.

כל סוג של סדק מצריך התייעצות עם מומחים ויועצים מהטובים ביותר בתחומים אלו. אם אלו סדקים רציניים המהווים סכנת חיים לדיירי הבניין חשוב לפנות אל מהנדס, או אל יועץ קרקע. וזאת על מנת לאבחן את הסיבות מהן הסדקים נוצרו.

תוך כך, יש להכין גם מפרט טכני מקצועי לפתרון כמו עיבוי עמודי יסוד, חיזוק תשתיות ועוד. במקרים אלו חובה לבצע שיפוץ כללי של הבניין החל מהיסוד ועד לרמה האסתטית.

כשאנחנו מדברים על בטיחות, זהו הדבר הראשון אליו אנחנו מתייחסים. חלילה שלא יגרם מצב שבו הבניין יתמוטט במלואו ובחלקו, והבעיה הזאת תעלה בחיי אדם.

סדקים בקירות חיצוניים או פנימיים, האם יש הבדל?

 • סדקים פנימיים

אם אלו סדקים פנימיים חשוב לדעת שהתהליך מתבצע באופן אחר לגמרי. החומרים מיועדים לסתימת חריצים בקיר, אך ברמה פנימית בלבד. וכל התהליך מתבצע אחרת. הסיבה שיש סדקים פנימיים היא כי התזוזה מגיעה מהבלוק עצמו, ועל כן, איטום נקודתי לא יפתור את הבעיה. אם אלו חריצים גדולים אנשי המקצוע יוסיפו רשת, יאחדו את שני צדדי הקיר ויבצע תיקונים של שפכטל וצבע.

 • סדקים חיצוניים

אם אלו סדקים חיצוניים כאן משתמשים בחומרים מיוחדים על בסיס סיליקון המאפשרים גם איטום ועמידות בפני רטיבויות וחום קיצוניים. עבור טיפול בסדקים חיצוניים יש לבצע עבודה מקצועית וברמה גבוהה על מנת שיהיה דגש על בטיחות. סדק חיצוני בימי החורף מהווה נזק משמעותי יותר מסדק פנימי. בגלל שסדקים חיצוניים בתקופת החורף גורמים לנזילת מים אל תוך הבית. פגיעה בחשמל, ובכלל פגיעה באיכות החיים.

טיפול מקצועי בסדקים אלו בין אם חיצוניים ובין אם פנימיים יביא לאיכות חיים גבוהה יותר. בטיחותית יותר, נעימה יותר ובכלל דיירי בניין מרוצים ושבעי רצון יותר. אחרי הכל, אין באמת סיבה לסבול אם אפשר לטפל בתקלות אלו באופן מקצועי, נגיש ומהיר.

  מחפשים קבלן שיפוצים? צרו קשר לייעוץ חינם.

  לשירותי שיפוץ מקצועיים צרו איתנו קשר.

  לפרטים התקשרו: 0723223010

  או, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם...

  סדקים בקיר – אפשר לתקן ולשפר את מראה הקירות

  כשאתם מסתכלים על סדקים בקיר שנוצרו בשל סיבה זו או אחרת, אתם לרוב נוטים לדחות את המשימה. בין אם יש חגים בדרך ובין אם לא, ישנם מגוון של סיבות שאתם מספרים לעצמכם למה לא לבצע כרגע את התיקון של אותם סדקים בקיר שמפריעים לכם.

  למעשה, כל הסיבות הללו הן רק כדי להרוויח עוד זמן. אתם תנסו להסתיר את הסדקים עם טפטים, מדבקות, אולי תנסו כן לעשות זאת לבד אבל בסוף תיווכחו שיכלתם להזמין אנשי מקצוע לטפל בהם ולחסוך לעצמכם לא מעט זמן, וגם כסף.

  בין אם תעשו זאת לבד ובין אם לא, חשוב כן להכיר את התהליך:

  • נייר ליטוש

  השלב הראשון הוא שימוש בנייר ליטוש. אנשי המקצוע משייפים את איזור הסדקים או החורים על מנת שלא יהיו חלקים מתפוררים מסביב, מנגבים או שואבים את השאריות ומכינים את המקום לחומר המילוי.

  • מריחה של חומר מילוי

  השלב השני הוא מריחה של חומר המילוי והוצאתו באמצעות מרית קטנה. שלב זה מתאפיין בתנועות נגדיות ובאמצעות המרית החלקה של החומר, והוצאת חומר מיותר מהסדקים.

  • שיוף חוזר

  לאחר שהחומר למילוי מתייבש, ורצוי שזה יקח בערך יממה, יש לשייף את השאריות של החומר עד שאין כלל סדקים ובליטות. והחומר הוא בקו אחיד עם הקיר. את המקום ינקו במטלית.

  • צביעה

  שלב הצביעה של החלק המתוקן מתבצע בצבע מדולל עם כמות מים גדולה. זה חשוב כי כך לא סודקים את חומר המילוי.

  איך למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר לטיפול באותם סדקים בקיר

  כמו כל שירות מקצועי שאנחנו שוכרים. או מוצר שאנחנו רוכשים ועליו אנחנו מבצעים סקר שוק, גם כאן חשוב שנעשה זאת.

  ביצוע סקר שוק נרחב חשוב שיכלול בתוכו הצעות מחיר רלוונטיות ובהתאמה אישית. כמו גם, חשוב שתתנו דגש על המלצות, ביקורות, וחוות דעת. אל תהססו לשוחח בעצמכם גם עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה של אנשי המקצוע.

  חשוב לוודא מקצועיות ברמה גבוהה, דגש על בטיחות, אחריות על העבודה. וכמובן יחסי אנוש, סבלנות ושירות.

  כמו כן, אל תזלזלו בכימיה שיש לכם עם אנשי המקצוע. לחיבור יש תפקיד מאד חשוב בתהליך שיפוץ. כל שיפוץ, אפילו אם זה רק טיפול באותם סדקים בקיר שכבר הרבה זמן רציתם לטפל בהם.

  מהרגע שתמצאו את אנשי המקצוע הטובים ביותר, אלו יהפכו להיות חלק מהחיים שלכם ופשוט תדעו שיש לכם על מי לסמוך. ואל מי להתקשר במידת הצורך כמובן.

  שתפו:

  צרו קשר