הבונה שיפוצים לוגו

שיפוץ דירות קומפלט במחיר לכל כיס

לקוחות ממליצים

שיפוץ דירות
שיפוץ בית קומפלט 1

שיפוץ בית קומפלט

שיפוץ בית קומפלט, צבע, ריצוף, בניית פרגולת עץ
עבודות גבס

עבודות גבס

תהליך עבודות גבס בארבעה שלבים

שיפוץ גן ילדים

גירוד טיח ישן וישום שליכט צבעוני

שיפוץ דירות – יש איכות חיים אחרת

אם אתם כאן, זה אומר שכבר חסכתם מספיק כסף עבור שיפוץ הדירה שלכם, ואתם מחפשים רעיונות, קבלני שיפוץ או פשוט לקבל השראה ומידע על שיפוץ הבית.

המומחים של הבונה שיפוצים שמחים להנגיש לכם מדריך קצר וממצה של כל מה שאתם צריכים לדעת על שיפוץ דירות ועל השאלות הגדולות ביותר שכולם שואלים, ולא יודעים היכן למצוא עליהן את התשובות.

שיפוצים – מתי ומאיפה מתחילים?

אחת השאלות שכולם שואלים היא מתי מתחילים לשפץ את הדירה. האם באביב? בקיץ? בחורף? מהי העונה הטובה ביותר לשפץ את הבית.

מובן שלכל עונה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אך לפני הכל חשוב לציין, אם השיפוץ הוא שיפוץ פנים, תוכלו לשפץ גם בחורף כמובן. אך אם השיפוץ הוא שיפוץ חוץ ופנים, הביאו בחשבון שעונת האביב, הסתיו והקיץ הן העונות הטובות ביותר. עונת הקיץ היא עונת השיפוצים העמוסה בגלל שבקיץ החומרים פשוט מתייבשים מהר יותר, וכך גם תרגישו אצל קבלני השיפוץ. יהיה מאד קשה למצוא קבלן שיפוץ דירות בקיץ, כל עוד לא סגרתם זאת מראש.

גבשו תכנית שיפוץ מסודרת, זה יהפוך את התהליך לקל יותר

מהרגע שהחלטתם לשפץ את הבית, חשוב שתדעו בדיוק באיזה נקודות בבית אתם מעוניינים לבצע את השיפוץ. ומה השיפוץ כולל כמובן. אם אתם משפצים למשל רק את המטבח, רק את חדרי האמבטיה, או גם את הסלון והחדרים הפנימיים.

האם רק מחליפים דלתות, ריצוף, או גם מעוניינים בעבודות נגרות, חשמל, אינסטלציה או עבודות גבס. עבודה ותכנית מסודרים מהרגע הראשון יהפכו את התהליך לקל יותר, וימנעו גם סיבוכים עתידיים.

כאשר אתם מוצאים את אותו קבלן שיפוץ דירות שעמו אתם סוגרים חוזה, תכללו בתוך תכנית העבודה הכל מהכל. גם את התקציב, וגם את תכנון השיפוץ כמובן.

תקציב לשיפוץ – כי אי אפשר בלעדיו

הבעיה הגדולה ביותר בשיפוץ דירה היא למעשה חריגה מהתקציב שאתם מקציבים לעצמכם. ולכן, חשוב ליצור תקציב ריאלי, עם מקום לחריגות. אחרת אפשר מהר מאד לאבד את הראש.

המומחים של הבונה שיפוצים ממליצים לחשוב על כל אלמנט בשיפוץ. כל אלמנט אפשרי, החל מהרשת לחלונות ועד לשבירת הקיר בדירה או אפילו לסוג האריחים.

לאחר שישבתם והכנתם תכנית עבודה ריאלית כוללת תקציבים, תוכלו לשבת עם קבלן שיפוץ דירות מקצועי ולקבל הצעת מחיר, ולראות האם זו מסתדרת לכם עם התכנית הריאלית.

מן הסתם, מומלץ שתקבלו יותר מהצעת מחיר אחת ותבצעו סקר שוק אמיתי. זאת על מנת שתוכלו לקבל אינדיקציה אמיתית לאיזה קבלן שיפוצים באמת מתאים לכם. יחד עם זאת, לא רק התקציב הוא מה שקובע, ומיד נרחיב על כך גם בהמשך כמובן.

איך לבחור את הקבלן המתאים לכם

בחירה של קבלן שיפוצים המבצע את השיפוץ בבית חייבת להיעשות בצורה מוקפדת ובכובד ראש. אתם לא בוחרים קבלן לפי החיוך, או לפי האופי או שפת הגוף. אם כי לפי המקצועיות, רמת העבודה, וכן, גם הכימיה איתו.

כמו כל אלמנט בשיפוץ, גם בחירת הקבלן חייבת להיעשות על סמך התאמה אישית לכם, לבית, ובכלל לכל סגנון השיפוץ.

חשוב לשים לב למספר פרמטרים מרכזיים בבחירת הקבלן המושלם לכם:

  • התמחות

שימו לב האם הקבלן מתמחה בעבודות השיפוץ שאתם מעוניינים לעשות בבית. עבודות גבס בסלון לדוגמא היא התמחות שלא כל קבלן עושה. ריצוף חדר האמבטיה, צביעת הקירות בסגנון מסוים ועוד.

  • בעלי מקצוע חיצוניים

במידה ואתם מבצעים גם עבודות נגרות, חשמל או אינסטלציה וקבלן השיפוצים ששכרתם לא מבצע את עבודות אלו, דאגו להביא אנשי מקצוע חיצוניים, מוסמכים ומומחים בתחומים אלו.

  • פינוי הרהיטים

אם אתם גרים בבית בזמן השיפוץ, וודאו איך קבלן השיפוצים הולך לבודד את השיפוץ מחלקים אחרים בבית. הנושא הזה חשוב על מנת שלא תיפגם איכות החיים שלכם בבית בזמן השיפוץ.

  • כתב כמויות

אם מצאתם כבר את אותו קבלן שיפוץ דירות חלומי חשוב לבקש ממנו כתב כמויות מקצועי. כתב הכמויות מפרט את כל העבודות שהולכות להתבצע במהלך השיפוץ, כולל מחירים. תוכלו לקרוא על כתב כמויות בכל מקום המסביר על שיפוצים. כתב כמויות לא מחליף חוזה עבודה מול קבלן שיפוצים.

שיפוץ המטבח וחדר האמבטיה – סגנונות שיש לשים עליהם דגש

כשמדברים על שיפוצים שיש לשים עליהם דגש בסגנונות אחרים ומפתיעים יותר, מדברים על המטבח ועל חדר האמבטיה. לא בכדי מדובר במקומות שהכי מאתגר לשפץ בהם לא רק בגלל הסגנונות או השתלטות על עניין הגודל ועוד. אלא גם בשביל הנגישות הרלוונטית והנוחה למחייה נעימה ואפקטיבית.

בשיפוץ המטבח חשוב לקחת לשים דגש על יצירת מטבח שיהיה נוח לעבוד בו. יש לשמור על מרחק הגיוני בין הכיור, הגז והמקרר הנקראים המשולש של המטבח. מרחק גדול מדי ביניהם יגרום לכם לעבודה לא אפקטיבית במטבח, ובמקרים מסוימים אף לתסכול.

דאגו להשאיר פתח בתחתית ארונות המטבח על מנת שתהיה גישה לצנרת ואל תצרו את השיש עד שהארונות לא במקום.

  • שיפוץ האמבטיה

חשוב להתאים את ארונות האמבטיה באופן מדויק ברמת המידות. את ארון חדר האמבטיה יש לפתוח בנוחות, ועל המראה להיות מתאימה ברוחבה לקיר.

חשוב להחליף את האינסטלציה במהלך השיפוץ לאינסטלציה חדשה. אם אתם כבר מבצעים שיפוץ, זהו אחד האלמנטים החשובים ביותר שיש לשים לב אליו. אינסטלציה איכותית תחזיק מעמד לעשרות שנים.

  • ניקיון

בתום השיפוץ, אל תתפשרו על נושא הניקיון. נכון שחברת השיפוצים או קבלן השיפוץ ינקה אחריו. ותתעקשו על כך, יחד עם זאת, יש לשים לב לעובדה שניקיון של שיפוץ הוא לא ניקיון רגיל. השקיעו בעצמכם גם חברת ניקיון לאחר שיפוץ שתדע להוציא את הלכלוך העיקש שנשאר.

קבלן שיפוצים איכותי וברמה גבוהה יעניק לכם גימור מושלם לשיפוץ. וליווי מקצועי מהרגע הראשון. עם האנשים הנכונים, הכימיה הטובה ביניכם ורמת מקצועיות גבוהה תוכלו במהרה להרגיש בבית, בבית החדש.

שתפו:

צרו קשר