הבונה שיפוצים לוגו

איך לשפץ את הבית במינימום תקציב?

לקוחות ממליצים

איך לשפץ את הבית במינימום תקציב
שיפוץ בית קומפלט 1

שיפוץ בית קומפלט

שיפוץ בית קומפלט, צבע, ריצוף, בניית פרגולת עץ
עבודות גבס

עבודות גבס

תהליך עבודות גבס בארבעה שלבים

שיפוץ גן ילדים

גירוד טיח ישן וישום שליכט צבעוני

רוצים או צריכים לשפץ את הבית, אבל התקציב שלכם קטן? לא בטוחים האם זה אפשרי והאם התוצאה תהיה טובה? במאמר הבא ניתן לכם מספר טיפים שיאפשרו לכם לבצע שיפוץ במינימום תקציב.

טיפ מספר 1 – מגדירים מה משפצים

הטיפ הראשון עבור שיפוץ בית פרטי קשור בהגדרות. אם אנו רוצים לעמוד בתקציב שקיים לנו, עלינו להגדיר באופן מדויק מה אנו רוצים לשפץ בתוך הבית.

מי שעשה בעבר שיפוץ בבית, יודע שעם התחלת השיפוץ מגיע גם התיאבון ואם התחלנו בשיפוץ של מקלחת, פתאום אנו רוצים גם מטבח חדש ואולי גם ריצוף ולמעשה אין לזה סוף.

יש להגדיר האם השיפוץ שלנו כעת עוסק בחלקים הנראים לעין כמו הסלון, המטבח והחדרים או שאנו רוצים לבצע שיפוץ במעטפת הבית, כלומר באיטום, בהחלפת הצנרת, באיטום הגג, בכל האלומיניום של החלונות.

ההגדרות האלו הם גם מה שיקבע את התקציב ולכן יש לדייק בהן. בעת ההגדרות והחישוב יש להבין שיש עלות חומרים ויש עלות עבודה ואת שניהם יש לחשב בנפרד ורק בדרך הזו להגיע לעלות המדויקת.

 טיפ מספר 2 – לא מוותרים על כתב כמויות מדויק

לאחר שהבנתם מה משפצים והאם אתם הולכים לבצע שיפוץ דירה קומפלט, כעת עליכם לפתוח טבלת אקסל ולהתחיל ליצור את כתב הכמויות שלכם.

רוב הקבלנים יתנו לכם כתב כמויות כללי שמגדיר את העבודה עצמה, אך כדי לחשב באופן אמיתי את העלות, עליכם ליצור כתב כמויות שכולל גם את החומרים.

אנשים רבים יודעים ליצור אקסל הכולל עלות עבודה ועלות חומרים, אך הבעיה מתחילה כאשר לא לוקחים בחשבון גם את חומרי הגלם המסייעים לחומרי הגלם העיקריים ואת חומרי הגלם שמתקלקלים או נשברים או נהרסים במהלך השיפוץ.

חשוב לדעת זאת ולחשב זאת גם. מכיוון שרוב הקבלנים לא יביאו לכם כתב כמויות כזה מפורט, חשוב לעשות שיעורי בית בעצמכם בעת שיפוץ כל הדירה.

טיפ מספר 3 – לוקחים בחשבון עוד 30% תוספת לעלות שחישבתם

הטיפ הזה נגזר כמובן מהטיפ הקודם והוא אומר כלל מאוד פשוט! אם בשיעורי הבית שלכם לא הצלחתם להגיע לכתב כמויות מפורט, אז עליכם להוסיף לעלות שחישבתם על חומרים ועבודה עוד 30 אחוזים יותר.

כך למשל, אם אתם צריכים לבצע יציקת בטון באזור מסוים בבית וכתב הכמויות מדבר על קוב מסוים של בטון ומציין את העלות שלו, אז אתם צריכים להוסיף על כך עוד 30 אחוזים כדי להגיע לעלות יותר מדויקת.

טיפ מספר 4 – שמים לב מה ניתן להזמין מחו"ל במחירים נמוכים יותר

קונים רק בארץ וממותגים שהם מחו"ל? דעו כי בארץ העלות של המותגים מחו"ל תמיד יהיו יקרים יותר!

יש דברים שבהחלט ניתן לרכוש בהזמנה מחו"ל כמו ברזים או גופי תאורה ולקבל מוצרים באיכות גבוהה, אך במחירים יותר נמוכים ועם כל התנאים שצריך כמו תעודת ביטוח למשל.

טיפ מספר 5 – מותגים יקרים לא בהכרח עמידים

בתחום השיפוצים יש המון מותגים והפיתוי הוא גדול. יש מותגי ריצוף, מותגים לכלים סניטריים, מותגים לארונות ואפילו לברזים.

על מנת  לחסוך בעלויות, דעו כי יש פריטים מצוינים גם לא של מותגים ובמחירים הרבה יותר טובים.

כל מה שאתם צריכים לדעת בעת הבחירה, זה את חומרי הגלם שמהם הפריטים עשויים וכך להבין האם עומדים מולכם פריטים איכותיים.

טיפ בונוס – הכל עם חשבוניות

בענף הבנייה יהיו קבלנים לא מורשים שאולי יציעו לכם לבצע חלקים מהשיפוץ במזומן וללא קבלה או חשבונית.

מלבד שזה לא חוקי, כדאי לא להתפתות להצעות אלו מהסיבה שאם יש לכם חלילה תקלה בשיפוץ, לא תהיה לכם הוכחה ואתם תפסידו את הכסף שהשקעתם.

זוהי פעולה שעשויה לחסוך לכם כסף בעתיד, אם חלילה התרחשה לכם תקלה.

צריכים לשפץ את הבית?

הזמינו את חברת המשפצים בישראל: https://www.renovations-israel.co.il

שתפו:

צרו קשר